SEKCJA KULTURY, MUZYKI I TAŃCÓW SWINGOWYCH „KMITA” SWING została powołana do życia w Krakowie w marcu 2012 roku i jest częścią stowarzyszenia „Kolejowe Towarzystwo Kultury”. Powstanie Sekcji niejako zapełniło lukę na swingowej mapie Europy – mimo, że popularność tańców swingowych, muzyki do których są tańczone i kultury tamtego okresu na świecie wzrastała, w Krakowie była to rzecz zupełnie nowa. Celem KMiTy od samego początku było rozwijanie krakowskiego środowiska swingowego poprzez promowanie kultury, muzyki i tańców swingowych. Zadanie to jest sukcesywnie realizowane i zaowocowało powstaniem w Krakowie aktywnej i dynamicznie rozwijającej się, a także jednej z największych w Polsce sceny swingowej. Przez kilka lat swojej działalności KMiTa doczekała się już nowego pokolenia tancerzy, którzy podczas prowadzonych przez nich regularnych zajęć dzielą się swoją pasją i wiedzą na temat tańca.

Jesteśmy organizatorami zarówno międzynarodowych festiwali tanecznych (Dragon Swing: Lindy Underground, Lindy on Track), ogólnopolskich i lokalnych wydarzeń (Lindy Hop Non Stop, Kraków Lindy Invasion), jak i weekendowych warsztatów wprowadzających do Lindy Hop i cotygodniowych zajęć na różnych poziomach zaawansowania. Ważnym elementem jednoczącym nasze środowisko jest organizacja regularnych i okazjonalnych imprez swingowych, na których wszyscy mamy okazję bawić się w rytmach muzyki swingowej, electro-swingowej i bluesowej.

W obecny skład KMiTa Swing wchodzą: Magdalena Kaszuba-Kłapa, Arkadiusz Kłapa, Tomasz Przytycki, Bartosz Przybylski, Dobromiła Róg, Anna Hrynkiewicz, Grzegorz Bartkowicz, Małgorzata Żurawska, Bartosz Madej, Karolina Macałka, Grzegorz Londo, Agata Grzywnowicz.

Kolejowe Towarzystwo Kultury

NIP: 6760061602

Regon: 350143760

KRS: 0000044214

Dane kontaktowe:

Adres: 31-150 Kraków, ul. Św. Filipa 6

Tel.: 12 634-59-50 | 505-241-248

Fax: 12 634-59-50 w. 102

e-mail: ktk@ktkdkk.pl