Koleżanki i Koledzy
Uczestnicy i Sympatycy
Projektu Aktywizacji Seniorów u Kolejarzy (PASuK)

 

Wszyscy ludzie, a szczególnie My – Osoby dojrzałe - znajdujemy się obecnie w bardzo trudnej i dawno niespotykanej sytuacji spowodowanej światową epidemią „koronawirusa”, wywołującego liczne zachorowania kończące się często śmiercią.  To smutne „apokaliptyczne zjawisko” pojawiło się w Polsce w marcu br. od razu siejąc strach w społeczeństwie, a szczególnie wśród starszych ludzi dla których jest największym zagrożeniem. Władze RP podjęły działania obronne i ochronne przed koronawirusem wprowadzając m.in. praktycznie nakaz pozostawania w domach i przemieszczania się tylko w wyjątkowych, ściśle określonych przypadkach. To wszystko połączone jeszcze z zakazem zgromadzeń i zawieszeniem m.in. działalności kulturalnej spowodowało wstrzymanie – po raz pierwszy w historii KTK – miejmy nadzieję, że tylko na kilka miesięcy - całej działalności artystycznej i integracyjnej Kolejowego Towarzystwa Kultury.

Koleżanki i Koledzy – dbajcie o zdrowie, chrońcie się i  pozostańcie w domach – bo jak twierdzą epidemiolodzy to jest na razie (bez lekarstwa i szczepionki) najlepszym zabezpieczeniem przed koronawirusem.

Możecie kontaktować się z nami telefonicznie, mailowo lub za pomocą innych elektronicznych „nowinek”.
Biuro KTK działa obecnie głównie zdalnie i wykonuje tylko najpilniejsze zadania, tak żeby Stowarzyszenie nie upadło, a Zarząd KTK odbywa posiedzenia w formie telekonferencji.

 

Zarząd KTK – kwiecień 2020

 

Kilka słów o działalności PASuK  w 2020 r. – przed kornawirusem !

Rok 2020 w działalności formacji - Projekt Aktywizacji Seniorów u Kolejarzy - zaczął się bardzo dobrze. Odbyło się kilka spotkań, a uczestnicy PASuK’u brali m.in. udział w wieczorze kolędowym w siedzibie Grupy Teatralnej Adalex przy ul. Wileńskiej oraz  w balu ostatkowym w Domu Kultury Kolejarza.

Szczególnie ciekawym wydarzeniem było spotkanie w sali kawiarnianej DKK w dniu 24 lutego br. , które uświetnił występ „Elvisa Presley’a” w brawurowym wykonaniu naszego własnego artysty o nierozpoznawanych inicjałach „J.B.”. W programie spotkania było także oficjalne otwarcie wystawy plastycznej Witka poświęconej Janowi Pawłowi II, w związku ze 100-leciem urodzin.  Ponadto w czasie spotkania dużo śpiewaliśmy przy gitarze Marka oraz akompaniamencie zacięcie rywalizujących ze sobą Ali z gitarą i Zbyszka z akordeonem.
W tym miłym i wesołym wieczorze wzięło udział dużo uczestników PASuK’u (choć niestety z różnych powodów – nie wszyscy). Kiedy rozchodziliśmy się nie mieliśmy „bladego pojęcia” co się z naszą rzeczywistością stanie – już za niecałe dwa tygodnie i trwa nadal.

Do zobaczenia po „wyzwoleniu” z koronawirusa !

 

 

Elvis Presley w KTK - 24.02.2020

 

 

 

 

 

 

 

 

Kolejowe Towarzystwo Kultury

NIP: 6760061602

Regon: 350143760

KRS: 0000044214

Dane kontaktowe:

Adres: 31-150 Kraków, ul. Św. Filipa 6

Tel.: 12 634-59-50 | 505-241-248

Fax: 12 634-59-50 w. 102

e-mail: ktk@ktkdkk.pl