Do wszystkich krajowych związków FISAIC.

 

MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA WIRTUALNEJ SZTUKI FISAIC

 

Drodzy Przyjaciele Sztuki,

 

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w pierwszej Wystawie Sztuki Wirtualnej FISAIC!

 

Niestety wystawa sztuki w Zagrzebiu została odwołana. Wierzymy, że udział w wirtualnej wystawie będzie dla wszystkich przyjemnym i pożytecznym przeżyciem. Stwórzmy naszą wirtualną wystawę, pokażmy wszystkim, co potrafią nasi artyści!

 

INSTRUKCJA DLA UCZESTNIKÓW DOTYCZĄCA ICH PRAC Nasza wystawa będzie miała II kategorie prac (podzielone na dwa tematy):A. Temat „koleje” (Koleje = wszystkie prace o kolei i kolejarzach - techniki mieszane).B. Temat „wolny” = wszystkie inne prace.

 

Techniki prac, które artysta może zastosować:  1: obrazy olejne i akrylowe2: akwarele i gwasze3: techniki mieszane4: rysunki i wydruki5: rzeźby i instalacje

 

WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW DLA UCZESTNIKÓW · Artysta może uczestniczyć w obu kategoriach.· Wymiar (długość x wysokość) dla eksponatów to 30 cm x 1 metr. (Artysta może użyć tych wymiarów - minimum 30 cm (długa lub wysoka), maksimum 1 metra (długa lub wysoka).· Do rzeźb artysta może użyć dowolnego materiału, jaki mu się podoba. W przypadku wirtualnej wystawy sztuki nie ma problemu z kilogramami (30 kilogramów jak zwykle potrzebujemy na eksponaty), ale nie więcej niż 1 metr.· Prosimy aby zdjęcia eksponatów, które każdy uczestnik prześle na wystawę były najlepszej jakości, ale nie więcej niż 2-4 MB.· Każdy związek narodowy może zgłosić do 30 zdjęć z dziełami sztuki, które wezmą udział jako eksponaty.

 

SZCZEGÓŁY DOTYCZĄCE KRAJÓW - (KRAJOWE STOWARZYSZENIA FISAIC).·  Nie ma ograniczeń co do liczby artystów uczestniczących w każdym Związku Narodowym.·  Każdy związek narodowy musi przesłać swój udział w wirtualnej wystawie sztuki do 31.05.2021 r.·  Każdy Związek Narodowy musi:  a)      wybrać własne eksponaty na wystawę  b)      wypełnić załączony formularz, zawierający szczegółowe dane uczestników i ich prac: a) nazwisko i adres artysty,b) tytuł pracy,c) kategoria utworu,d) technika,e) kraj pochodzenia z logo kraju,f) wartość dzieła oszacowana przez artystę w EURO. Formularz zostanie przekazany organizatorom wraz ze zdjęciami eksponatów.

 

Każdy związek narodowy prześle wszystkie uczestniczące prace (zdjęcia) i listy do National Association of Greece na ten adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. najpóźniej: 31 maja 2021 r. ·  Prace odbiorą p. Barbara Sciesinski i p. Siegfried Sciesinski, którzysą odpowiedzialni za organizację wirtualnej wystawy sztuki FISAIC. ·  Nasza międzynarodowa Wystawa Sztuki Wirtualnej odbędzie się od 1 lipca do 30 września 2021 roku!

 

Czekamy na Państwa uczestnictwo. Z wyrazami szacunku, George ZarasWiceprezes FISAIC, Prezydent P.M.K.C- GRECJA

 

 

Informacje od polskich Organizatorów przygotowań do udziału

w „Międzynarodowej Wystawie Wirtualnej Sztuki FISAIC”.

 

Komisja Kultury Stowarzyszenia STiK „Kolejarz” uprzejmie informuje, że w związku z zagrożeniem epidemiologicznym i związanym z nim brakiem możliwości organizacji planowanej wystawy / konkursu malarstwa i rzeźby w Chorwacji (Zagrzeb) pod patronatem FISAIC - organizacja ta w bieżącym roku proponuje „ Międzynarodową Wystawę Wirtualnej Sztuki”.

 

Zasady uczestnictwa pokazane zostały w powyższej informacji FISAIC’u.

Wirtualne prace prosimy przekazać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. skąd po ich skompletowaniu (zgodnie z regulaminem) zostaną przekazane zbiorczo  do organizatora.

Więcej informacji można uzyskać pod  tel. 915738888 lub 915732324 – DKK Stargard

lub M. Ogonowska tel. 664614773.

 

Gorąco zapraszamy do uczestnictwa w w/w wydarzeniu.

 

Przewodnicząca Komisji Kultury                         Dyrektor D.K. Kolejarza w Stargardzie

 

Maria Ogonowska                                                     Stanisław Bartniczak

 

Ps. Informacje o Międzynarodowej Wystawie Wirtualnej Sztuki FISAIC  zostały też przekazane na przed wielkanocnym wirtualnym spotkaniu  artystów i animatorów kolejowej kultury w dniu 26.03.2021 r.

 

 

 

 

 

 

 

Kolejowe Towarzystwo Kultury

NIP: 6760061602

Regon: 350143760

KRS: 0000044214

Dane kontaktowe:

Adres: 31-150 Kraków, ul. Św. Filipa 6

Tel.: 12 634-59-50 | 505-241-248

Fax: 12 634-59-50 w. 102

e-mail: ktk@ktkdkk.pl