Historia zespołu „OSIEM SIÓSTR” jest niezwykła. Już sama data jego powstania nastręcza trudności, gdyż w czasie pierwszych występów najstarszej czwórki najmłodszej Marii nie było jeszcze na świecie. Ojcem, założycielem, konferansjerem i menagerem był tato – Melchior Knapik.

Pierwszym nauczycielem muzyki był ojciec mamy Anny – Ludwik Indyka skrzypek. Edukację muzyczną siostry kontynuowały w szkołach muzycznych.

Zespół rodzinny „OSIEM SIÓSTR” z Prądnika Korzkiewskiego jest grupą wokalnoinstrumentalną,  prezentującą podczas występów w strojach regionalnych muzykę ludową z okolic północnego Krakowa we własnym opracowaniu.

Zespół jest ewenementem w skali światowej, ponieważ skład stanowią rodzone siostry. Obecnie zespół wspierany jest przez uzdolnionych członków rodziny
z następnego pokolenia.

Osiągnięcia to wiele nakręconych filmów – Polska, Niemcy, Japonia; audycji radiowych i telewizyjnych, nagrań oraz  setki koncertów na żywo w kraju i za granicą m. in. Niemcy, Anglia, Francja, Belgia, Holandia, Szwecja, Norwegia, Włochy, Węgry, Czechy, a najważniejsze to bezpośrednio dla Św. Jana Pawła II.

Najmłodsza przedstawicielka zespołu jest śpiewaczką operową – sopran. Mieszka w Kanadzie i koncertuje na światowych scenach m. in. Carnegie Hall
w USA, w sezonie letnim dołącza do sióstr w Polsce.

Aktualnie zespół „Osiem Sióstr” działa w Domu Kultury Kolejarza w Krakowie przy ul. Św. Filipa 6 (w Kolejowym Towarzystwie Kultury). Zespół prezentując w atrakcyjny sposób krakowski folklor muzyczny (z udziałem lajkonika) występuje dla mieszkańców Krakowa, kolejarzy, turystów, w tym gości zagranicznych (prowadzenie w języku angielskim).

Kontakt e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.       tel. 501 415 633 

Kolejowe Towarzystwo Kultury

NIP: 6760061602

Regon: 350143760

KRS: 0000044214

Dane kontaktowe:

Adres: 31-150 Kraków, ul. Św. Filipa 6

Tel.: 12 634-59-50 | 505-241-248

Fax: 12 634-59-50 w. 102

e-mail: ktk@ktkdkk.pl